Ponuka Matadoru na rok 2015

Pre komfort jazdy, vynikajúce jazdné vlastnosti, nízke opotrebenie a samozrejme aj bezpečnosť, sú v ponuke Matadoru letné, zimné i celoročné pneumatiky. Rozdiel je najmä v technológii výroby a tiež v zmesi, z ktorej sa dané pneumatiky vyrábajú. Zimné pneumatiky Matador sú totiž vyrábané s dôrazom na priľnavosť k vozovke a vynikajúci záber. Čo teda obuť na sezónu leto 2015 a zimu 2015?

            Sezóna leto 2015

Favoritom na letnú sezónu 2015 sú Matador pneumatiky MP47 Hectorra 3. Sú vyrábané v širokom spektre rozmerov, pričom ich obuje vozidlo s priemerom diskov od 14, až po 20 palcov. K hlavným prednostiam týchto pneumatík patrí v prvom rade ich cena, nízky valivý odpor, čo zabezpečuje znižovanie spotreby paliva a v neposlednom rade ich mimoriadne nízka hlučnosť, čo prináša vyšší komfort z jazdy.

Pokiaľ ide o technické vlastnosti MP47 Hectorra 3, pneumatiky sú na lepšej úrovni, ako ich predchodca MP 46 Hectorra 2. Je to badať najmä vo vyššej životnosti a vyššom kilometrovom výkone. Ďalším pozitívom je bezpečnosť tak na suchej, ako i na mokrej vozovke. A to nielen pokiaľ ide o ovládateľnosť vozidla, ale tiež čo sa týka brzdných vlastností. Novinkou je tiež indikátor „TWI“,  ktorý upozorňuje na opotrebenie a teda i potrebu prezutia pneumatiky. Ak teda hľadáte levne pneu v Čechách, či lacne pneu na Slovensku, ktoré však nezaostávajú ani čo sa týka jazdných vlastností, jednoznačnou odpoveďou je MP47 Hectorra 3.

            Sezóna zima 2015

V rodine Matador síce nie sú žiadnou novinkou, no v sezóne zima 2015 nimi iste nič nepokazíte. Jedná sa o zimné pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow M+S a MP52 Nordicca Basic M+S. Označenie M+S pozná zrejme každý motorista. Hovorí o tom, že pneumatiky sú vhodné na blato a sneh (teda mud and snow). Ak ste však mestský typ vodiča, bohato Vám vystačia celoročné pneumatiky Matador MP 61 Adhessa M+S, ktoré bezpečne zvládajú tak letnú, ako i zimnú sezónu.

Zdroj: matador.sk